Droga do Nieba

Tym, którzy jej nie znają wydaje się trudna i niezrozumiała, nie pasująca do naszych czasów - staroświecka. Ci, którzy nią podążają są szczęśliwi.
Jak ją odnaleźć? Poprzez odnajdywanie Boga w życiu codziennym, w swoich radościach i smutkach, w domu i w szkole, w pracy i na urlopie, wśród przyjaciół i nieprzyjaciół, czyli zawsze i wszędzie.
Dlaczego to jest takie ważne? Bo to jest Twoje życie, z którego chcesz, czy nie, zdasz relację przed samym Bogiem. To jest Twoja droga, którą możesz dojść do wiecznego dobra, bądź... wiecznego potępienia, droga, którą możesz przemierzyć tylko raz! Dlatego zważaj na swoje czyny! Drobny uczynek, czasami popełniony odruchowo z wewnętrznego nakazu serca ma w oczach Boga równie wielkie znaczenie jak świadome, zaplanowane działanie...
I o tym możesz przeczytać na kartach tego rozdziału... Jest to niejako przewodnik po życiu codziennym, w którym pomożemy Ci odnaleźć Boga we współczesnym świecie.
Annelise Michel

Anneliese Michel to dla wielu postać kontrowersyjna. Jako młoda dziewczyna przyjęła na siebie wielkie cierpienie dodatkowo spotęgowane przez niezrozumienie ze strony otoczenia. Za zgodą Chrystusa została opętana przez złe duchy, aby w ten sposób pokutować za ludzkie grzechy. Pół roku przed śmiercią pod wpływem natchnienia napisała słowa, które Felicitas D. Goodman nazwał jej "duchowym testamentem"...